18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

17 Mart 2021 Çarşamba günü Özel Yedi Bilim Anaokulu öğrenci ve öğretmenleri tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Programı gerçekleştirildi. Program Vali Yardımcısı Mehmet KEKLİK, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman ALP, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emin KARAOSMAN, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre ÖZTÜRK, okul kurucuları, öğretmen ve öğrencilerinin katılımı ile  Garden Kale Otel’de gerçekleştirildi.

            Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdiresi  Zahide ÖKSÜZ, Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla öğrencilerimizde bir farkındalık oluşturmak ve onlara tarih bilinci kazandırmak amacıyla bu programı düzenlediklerini söyleyerek, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza tarihi sevdirmenin en güzel yolunun onların dikkatini çekebilecek ve zihinsel algılarını yönlendirebilecek eserler ortaya koymaktır, diyerek konuklara “Hoş geldiniz.” dedi. Katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman ALP ise çocuklarımızın bu yaşlardan itibaren vatan ve millet sevgisini kazanarak büyümelerinin son derece önemli olduğunu, ülkemizi emanet edeceğimiz bugünün küçüğü ama yarının büyüğü olan çocuklarımıza kahraman atalarını tanıtmanın, tarih şuuru kazandırmanın geleceğimiz açısından elzem olduğunu ifade etti. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anarken, düzenlenen program dolayısıyla Okul Müdiresi Zahide ÖKSÜZ ’e,  kuruculara, öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Programda minik öğrenciler şiirler okudular, türküler söylediler, işaret dili ile Çanakkale Türküsü’nü sahnelediler. “Kınalı Hasan” isimli tiyatro oyunundan askere uğurlama ve şehit olma sahnelerini oynadılar. Hazırladıkları birbirinden güzel gösterilerini sundular izleyenlerden büyük alkış aldılar. Programda duygusal anlar yaşattılar.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emin KARAOSMAN  geleceğin yetişkinleri olacak çocukların bu şekilde özenle, milli değerlere sahip çıkarak yetiştirildiğini görmenin kendisini ayrıca mutlu ettiğini dile getirdi. Milli eğitim bünyesinde hizmet veren bu tür kurumların milli değerleri yüksek çocuklar yetiştirmeleri kendileri için gurur kaynağı olduğunu söyleyerek bu konu ile ilgili emek veren eğitimcilerin çabaları için ayrıca teşekkür etti.

Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre ÖZTÜRK, Bugün izlediğim programda çocuklara anaokulunuzda sadece okul öncesi eğitimi değil; vatani duygular, bayrak, Atatürk sevgisi kazandırıldığını, geleceğin çocuklarının vatani değerlerle yetiştirildiğini gördüğünü dile getirdi. 106. yılını kutladığımız bu  özel günün şehit ve gazilerimiz adına bir taraftan hüzün bir taraftan da gurur ve minnet ifade ettiğini dile getirdi. Böyle bir program hazırlayıp sundukları için tüm okul yönetimi, öğretmenleri ve öğrencilerine teşekkür etti.

Program sonunda etkinliği değerlendiren Okul kurucuları Mevlüt ÇÖMEZ, Seviye ARAS, Burcu  YILMAZ ALTUN, Hakkı ORAL: “Çocuklara bayrak ve vatan sevgisini kazandırmak adına anlamlı bir etkinlik yapalım istedik. Davetimize katılım gösteren, Vali Yardımcısı Mehmet KEKLİK’e, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Osman ALP’e, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Emin KARAOSMAN’a, Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı Emre ÖZTÜRK’e bizlerle birlikte bu coşkuya dahil oldukları için ayrıca teşekkür ediyoruz.” dediler. “Bayrak sevgisi vatan sevgisi çok önemli. Çocuklar küçük yaşlarda bunu öğrenirlerse bu duygular ile büyürlerse hiçbir zaman vatan ve bayrak sevgisini kaybetmeyeceklerdir. Bu amaçla bu anlamlı güne bizler de değer katalım  istedik. Okul Müdiremiz başta olmak üzere özveri ile çalışan tüm öğretmen, öğrenci ve çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.

WhatsApp WhatsApp